• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Політичні відносини між Україною та Алжиром
Опубліковано 04 березня 2020 року о 12:09

Політичні відносини між Україною та Алжиром

Алжир визнав незалежність України 27 грудня 1991 р.

Дипломатичні відносини між Україною та АНДР було встановлено 20 серпня 1992 року. 16 листопада 1992р. вірчі грамоти Президенту України вручив перший посол Алжиру в нашій країні Бельрамуль Камерзерман. 

22-28 квітня 1993 року в ході візиту до Алжиру делегації України на чолі із заступником Міністра закордонних справ В.М.Ліпатовим було підписано Протокол про політичні консультації між МЗС двох країн, проведено перший раунд таких консультацій та погодженню текст проєкту міжурядової Угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій.

27 червня - 1 липня 1993 р. відбувся візит в Україну економічної делегації Алжиру, яку очолював міністр-делегат з питань торгівлі при Міністерстві економіки АНДР М.Мокрауї. Результатом її перебування в Україні стало підписання 1 липня 1993 року торговельної угоди між Урядом України та Урядом Алжиру.

20 жовтня 1997 року вірчі грамоти Президенту України вручив другий посол АНДР Шеріф Шіхі, якого в жовтні 2004р. замінив Моккаддем Бафдаль.

У вересні 1997 року в Києві перебувала делегація ділових кіл Алжиру. У ході візиту було підписано угоду про співпрацю між Торговельно-промисловою палатою України і Національною торговельною палатою Алжиру.

Посольство України в АНДР відкрито у 1999 р.

Важливий внесок у розвиток двостороннього співробітництва та поглиблення політичного діалогу між двома державами було здійснено під час перебування в Алжирі у липні 1999 року Міністра закордонних справ України Б. І. Тарасюка з метою участі у роботі 35-го саміту ОАЄ.

Започаткування у листопаді 1999 року діяльності Посольства України в АНДР надало нового імпульсу у розвиток двосторонніх відносин.

Перший офіційний візит до Алжиру Міністра закордонних справ України А.М.Зленка відбувся 13-15 грудня 2002 року. В ході візиту були підведені підсумки першого десятиріччя відносин між незалежною Україною та АНДР, сторони проаналізували стан та окреслили подальші перспективи розвитку двостороннього співробітництва практично з усього спектру відносин. Було підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна.

Сторони домовились прискорити підготовку до підписання низки документів економічного спрямування, які мали закріпити досягнуті успіхи у сфері двосторонньої співпраці та сприяти подальшому нарощуванню товарообігу між двома країнами. Міністр закордонних справ України взяв участь у роботі українсько-алжирського бізнес-форуму, який допоміг започаткувати прямі контакти між підприємцями двох країн. Було досягнуто домовленості про створення Ділової ради.

У квітні 2005 року Алжир відвідала делегація Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП). 19 квітня відбувся розширений українсько-алжирський Форум за участю представників ділових кіл обох держав і Міністерства закордонних справ та Міністерства торгівлі АНДР. За результатами цього заходу сторони підписали Угоду про співробітництво між Українським союзом промисловців та підприємців та Форумом керівників підприємств Алжиру (ФКПА).

4-6 квітня 2008 р. відбувся офіційний візит до Алжиру Міністра оборони України Ю.І.Єханурова. В ході візиту він мав зустрічі з президентом АНДР А.Бутефлікою, міністром-делегатом міністерства оборони М.Генаізія, начальником ГШ ЗС АНДР генералом А.Салахом. Було підписано дві міжурядові угоди: про співробітництво у сфері ВТС та про взаємну охорону секретної інформації.

4-5 листопада 2008 р. відбувся офіційний візит до АНДР Начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Кириченка С.О. Зазначений візит здійснювався у відповідь на раніше здійснений візит Начальника Штабу Національної Народної Армії Алжиру до України (у грудні 2007 р.).

До цього слід додати перший в історії українсько-алжирських відносин візит до Алжиру флагмана ВМС ЗС України «Гетьман Сагайдачний», який відбувся 2-3 серпня 2008 р.

На початку травня 2010 р. Алжир відвідала змішана парламентсько-бізнесова делегація з України на чолі з Першим заступником Глави комітету Верховної Ради України з міжнародних зв’язків Т.Чорноволом. Під часу візиту відбулася низка зустрічей у міністерствах і державних відомствах АНДР.

У січні 2012 р. в Алжирі перебувала з візитом делегація Державного космічного агентства України, у рамках якого проведено засідання Спільного комітету по координації виконання двосторонньої міжурядової Угоди про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях, а також відбулися переговори представників підприємств космічної галузі (КБ «Південне», ДП «Арсенал», ВАТ «АТ НДІ радіотехнічних вимірювань») з керівництвом Космічного агентства Алжиру.

У березні 2012 р. відбувся візит Першого заступника Міністра оборони України О.М.Олійника до Алжиру у ході якого було проведено Перше засідання Міжурядової змішаної українсько-алжирської комісії з питань ВТС та підписано «Положення про Міжурядову українсько-алжирську комісію з питань військово-технічного співробітництва» (на виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Алжирської Народної Демократичної Республіки про військово-технічне співробітництво, укладеної у 2008 р.).

У вересні 2017 р. у м. Алжир відбулося п’яте засідання Міжурядової українсько-алжирської комісії з питань ВТС. Чергове засідання цієї комісії заплановане на перший квартал 2021 р. у м.Києві.

05 квітня 2022 р. - зустріч Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з Міністром закордонних справ та національної громади за кордоном Алжиру Р.Ламамрою в рамках роботи Арабської Контактної групи ЛАД щодо «кризи в Україні» (м.Варшава).

7 травня 2022 р. – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з його алжирським колегою Р.Ламамрою.

Підтримка територіальної цілісності України в ООН

З 2014 р. по 2021 р. делегація Алжиру утримувалась під час голосування резолюцій ГА ООН та Виконавчої ради ЮНЕСКО щодо України.

У ході голосування резолюції ГА ООН A/RES/ES-11/1 «Агресія проти України» від 02.03.2022 р. та резолюції ГА ООН A/RES/ES-11/2 «Гуманітарні наслідки агресії проти України» від 24.03.2022 р. Алжир утримався. 

Разом з тим, Алжир проголосував «проти» резолюції щодо виключення рф з Ради ООН з прав людини від 07.04.2022 р., «проти» припинення членства росії в ЮНВТО на першій позачерговій сесії Генеральної Асамблеї ЮНВТО від 27.04.2022 р., а також проти резолюції ВООЗ «Надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров’я в Україні та країнах, що приймають та приймають біженців, внаслідок агресії російської федерації» від 26.05.2022 р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux