• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
Поради подорожуючим
Опубліковано 01 серпня 2024 року о 11:53

Рекомендації громадянам України, які планують здійснити подорожі за кордон

Перевірте особливості в’їзду та транзиту в різних країнах 

Алжирська Народна Демократична Республіка

Рекомендації щодо відвідування Алжиру

З огляду на активізацією терористичних угрупувань  в районах Бумердес, Тізі Узу, Буіра, Беджая, регіони пустелі Сахара а також у прикордонних з Тунісом, Лівією, Нігером, Малі, Мавританією районах, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують поїздки до Алжиру або вже перебувають на його території:

- уникати, без нагальної потреби, відвідання зазначених районів (50 км від кордону з Туніською Республікою, 250 км від кордону з Лівією, Республікою Нігер, Республікою Малі та Мавританією), а також утриматись від поїздок за межі м. Алжир на відстань більше ніж 50 км.;

- завчасно поінформувати місцеву поліцію щодо запланованих місць відвідування, що знаходяться за межами великих міст АНДР;

-   усередині країни слід подорожувати виключно авіатранспортом, у разі неможливості – використовувати центральні автомобільні магістралі;

-   використовувати послуги авторитетних туристичних агентств, які обізнані зі специфікою району;

-   уникати ночівлі за межами великих міст та туристичних районів Алжиру;

-    до пустелі Сахара подорожувати виключно повітряним сполученням.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Алжирі за номером телефону: +213553384241

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Безпекова ситуація у країні (загальна інформація)

Сьогодні загальна безпекова ситуація в країні є цілком контрольованою. Завдяки соціальним та політичним заходам, що здійснюються алжирським урядом, відійшли в минуле масові терористичні акти, що зумовили формування іміджу АНДР, як небезпечної держави. Важливу роль в цьому відіграють, звичайно, силові структури (поліція, жандармерія, армія, служба безпеки), які досить ефективно контролюють ситуацію, зокрема, у великих містах країни. Крім того, великі алжирські компанії мають власні підрозділи безпеки, які також контролюють ситуацію в районах великих будівництв.

Однак в окремих регіонах країни ще продовжуються терористичні напади. До небезпечних з цієї точки зору регіонів можна віднести гірську Кабілію з центром у м. Тізі Узу (150 – 200 км на схід від столиці), а також області Бумердес, Буїра, Скікда та Жіжель, регіони пустелі Сахара, прикордонні райони з Тунісом, Лівією, Нігером, Малі, Мавританією. 

До найбільш безпечних регіонів АНДР можна віднести великі міста Оран, Арзев, Мостаганем, Константина, а також столицю країни – місто Алжир.

Центральні райони зазначених міст можна вважати абсолютно безпечними. Однак, в передмістях, за виключенням великих промислових зон, необхідно бути більш обережним.

Слід відзначити, що більшість терактів здійснюється на другорядних дорогах та в невеликих населених пунктах. Здебільшого дії терористів спрямовані проти алжирської поліції, армії, жандармерії, інших силових структур. Дуже рідко трапляються озброєні напади терористів на цивільне населення.

Щоб почуватися в безпеці під час перебування в Алжирі, на думку тих же експертів, необхідно дотримуватись таких рекомендацій:

1. Проведення всіх ділових зустрічей потрібно планувати переважно у великих містах країни, що вказані вище.

2. Рекомендується зустрічати іноземців в алжирському аеропорту.

3. Краще планувати своє переміщення по країні авіатранспортом (між великими містами країни існує добре налагоджене авіаційне сполучення).

4. Для проживання рекомендується обирати готелі зі списку, наведеному на нашому сайті.

5. Переміщуватись по місту із супроводжуючим, або в крайньому випадку на таксі, викликаному співробітниками готелю.

6. Без належного супроводу виїзд у сільську місцевість та приміські території (окрім промислових зон) є небажаним.

7. У будь якому разі не вагайтесь зателефонувати до Посольства та отримати інформацію щодо безпечності територій чи населених пунктів, куди Вас запрошують ваші колеги чи партнери.

8. Прибувши до АНДР на термін більше 3 місяців, станьте на консульський облік у Посольстві України та залиште свої координати для повідомлення на випадок кризових ситуацій.

 9. Завжди беріть з собою мобільний телефон (картки місцевих операторів недорогі, а їх тарифи на міжнародні дзвінки значно вигідніші, ніж вартість міжнародного роумінгу).

Запишіть собі окремо номер телефону готелю, де ви зупинились та номер Посольства України в АНДР, на який Ви можете телефонувати (у форматі місцевого набору з будь – якого телефону): +213-23-48-48-32, +213-23-48-48-75.

.

Права і свободи іноземних громадян

Іноземці формально мають майже ті ж права і свободи та виконують ті ж обов’язки, що і громадяни Алжиру, якщо інше не передбачено алжирським законодавством та міжнародними договорами АНДР.

Іноземці є рівними перед законом незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, мови, роду і характеру занять, крім ставлення до релігії. Останнє, в першу чергу, стосується іноземних громадянок, які перебувають у шлюбі з алжирцями.

Згідно із законодавством АНДР, дружини алжирців немусульманського віросповідання можуть бути позбавлені права, у разі смерті їх чоловіків, на успадкування житла та майна, навіть тоді, коли вони були нажиті разом впродовж спільного сімейного життя. Лише належність до мусульманської віри надає вдові алжирця право отримати свою частку спадщини, яка відповідним чином розподіляється між нею, її дітьми та іншими рідними із сім’ї батьків померлого.

Для громадян України встановлено візовий режим. Міністерство внутрішніх справ має право відмовити іноземцю у пропуску через державний кордон з мотивів забезпечення громадського порядку в країні.

Законодавством Алжиру визначено терміни „нерезидент” і „резидент”. Нерезидент – це іноземець, який прямує транзитом через територію Алжира, або прибув у країну на термін не більше трьох місяців і не має наміру залишатися на тривале проживання чи вести професійну діяльність.

Іноземець, який хоче продовжити своє перебування на термін більший, ніж зазначено у візі без оформлення права на проживання в Алжирі, має право на продовження візи лише один раз на термін до трьох місяців.

Резидентом Алжиру вважається іноземець, який, бажаючи мати в Алжирі фактичне, звичайне, чи постійне місце проживання, отримав на це відповідний дозвіл та посвідчення резидента, термін дії якого два роки.

У видачі посвідчення резидента може бути відмовлено, або воно може бути вилучене, якщо іноземець не виконує одну з умов, які є підставою для видачі такого посвідчення. У цьому випадку іноземець зобов’язаний залишити територію Алжиру в п’ятнадцятиденнийтермін від дати письмового повідомлення. У виняткових випадках, йому може бути надано додатковий термін.

Іноземець може вільно пересуватися по території Алжиру. Він зобов’язаний мати при собі та пред’являти на вимогу представників влади документи про законне перебування на території країни, а також повідомляти комісаріат поліції або мерію про зміну місця проживання, якщо він міняє місце проживання остаточно, чи на період більше шести місяців. Заява має буде подана не пізніше п’яти днів до залишення помешкання із зазначенням адреси місця старого та нового помешкання. Про прийняття заяви іноземцю видається відповідний документ.

Іноземці нерезиденти виїжджають з країни на тих же умовах, за якими вони в’їжджали.

Іноземці резиденти для остаточного залишення країни оформляють виїзну візу – документ, про зміну місця проживання.

Видворення іноземця за межі національної території оформляється рішенням міністра внутрішніх справ в наступних випадках:

  • Якщо адміністративні органи вважають, що присутність іноземця в Алжирі створює загрозу порушенню громадського порядку.
  • Якщо стосовно іноземця прийнято остаточне рішення органів юстиції про його ув’язнення за скоєний злочин чи правопорушення.
  • Якщо він не залишив територію Алжиру в раніше визначені компетентними органами терміни і не зміг надати переконливі докази прострочення 15-денного (чи додаткового) терміну з дня отримання повідомлення.
  • Рішення про видворення іноземцю передається у письмовій формі.
  • В залежності від причин видворення, іноземцю може бути встановлено термін від 48 год. до 15 днів для залишення території Алжиру.
  • Іноземцю, який наведе переконливі докази про неможливість залишити територію Алжиру у визначений термін, за рішенням міністра може бути визначене місце проживання в Алжирі до його від’їзду.

Іноземець, який потрапив на національну територію АНДР з порушенням чинного законодавства може бути ув’язнений на термін від 2 до 6 місяців і оштрафований, або до нього може застосовуватись лише один з цих заходів покарання.

Особа, яка прямо чи опосередковано сприяла, або намагалася сприяти в’їзду, переміщенню по країні, чи перебуванню іноземця на території Алжиру всупереч чинного законодавства карається ув’язненням на термін від 2 місяців до 1 року і штрафом, або застосовується лише одна з цих мір покарання.

Порушення (як алжирцями так і іноземцями) приписаних вище правил карається штрафами в різних розмірах.

Іноземець, який ухиляється від виконання рішення про видворення, або який після видворення з території Алжиру знову потрапив в країну без належним чином оформленого на це дозволу карається ув’язненням на строк від 6 місяців до 2 років, якщо він не зуміє доказати, що не може повертатися в свою країну, чи в будь-яку іншу. Таке покарання застосовується і до іноземця, який не прибув у вказані терміни до визначеного йому помешкання, або яке він в подальшому покинув без дозволу.

Умови працевлаштування

Слід зазначити, що будь-якому іноземцю забороняється здійснювати професійну виробничу, комерційну діяльність та заняттям народним промислом без належним чином оформленого для цього дозволу, який вони мають отримати в службі зайнятості (Bureau de mains-d’oeuvre).

У разі порушення такої заборони, особу може бути ув’язнено на термін від 6 до 12 місяців, або оштрафовано. У разі повторних порушень розмір штрафів збільшується вдвічі і може бути прийнято адміністративне рішення про припинення такої діяльності.

Юридична чи фізична особа в Алжирі, в якої працює іноземець, зобов’язана протягом 30 днів заявити про це в Бюро трудових ресурсів, а в разі його відсутності – до мерії за місцем роботи. Підприємства чи особи, які є власниками помешкань і за родом професійної діяльності приймають на проживання іноземців, зобов’язані протягом 24 годин повідомити місцевий комісаріат поліції про проживання в них іноземця.

Неабиякі труднощі виникають у іноземців при спробі влаштуватись на роботу на підприємства чи установи державного сектору економіки, де досить часто вимагається документ, який підтверджує алжирське громадянство.

Іноземціне мають права:

  • бути засновниками і членами політичних партій та громадських організацій;
  • обирати і бути обраними до органів державної влади та самоврядування, а також брати участь у референдумах;
  • бути адвокатами, аудиторами і нотаріусами;
  • бути державними службовцями, у тому числі військовослужбовцями.

При працевлаштуванні в приватні структури чи підприємства ніяких обмежень для іноземців не існує.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних, соціальних послуг

Іноземці – резиденти користуються, як і громадяни Алжиру, правом на безкоштовне навчання своїх дітей, безкоштовну медичну допомогу, мають вільний вибір місця проживання та свободу пересування, можливість отримувати державну стипендію у вищих учбових закладах країни, до яких вони вступили на загальних підставах тощо.

Митні питання

Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова).

Дозволено вивіз іноземної валюти вартістю до 5000 євро.

При цьому необхідно пред'явити декларацію, заповнену при в'їзді в країну, для перевірки наявності валюти, проведених в Алжирі операцій з обміну, вивезення цінних предметів, заявлених при в'їзді в країну. Особи, що не проживають в Алжирі, зобов'язані оплачувати авіаквитки у конвертованій валюті за офіційним курсом місцевого динара.

Безмитно ввозяться (на одну особу):

  • цигарок - до 200 шт., до 50 сигар або 250 гр. тютюну однієї марки
  • до 2 л. вина або 1 л. міцних спиртних напоїв
  • до 50 гр. парфумів або 250 гр. туалетної води
  • 5 фотоплівок
  • 5 відео-та 5 аудіокасет
  • 1 килим
  • особисті прикраси та вироби із золота, платини і срібла (заповнення декларації обов'язково)
  • цінні предмети, необхідні для роботи або відпочинку (відео-та фототехніка) - в межах необхідності
  • речі домашнього та особистого вжитку в межах потреб

Заборонено ввезення:

  • наркотиків
  • порнографічної літератури
  • зброї та боєприпасів
  • документальних фільмів
  • записаних відеоплівок
  • предметів, що суперечать доброму смаку, місцевим звичаям і моралі
  • тварин і рослин, що знаходяться на межі зникнення
  • предметів класичного мистецтва

За спеціальними дозволами відповідних органів вивозяться:

  • фільми
  • фото-і відеоплівки
  • насіння та рослини (необхідний фітосанітарний сертифікат)
  • художні витвори
  • предмети археологічної цінності (обов’язкова атестація органів культури)
  • витвори мистецтв та історичні документи (потрібен дозвіл Комісії Національного народного зібрання)

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Поліція 17

Жандармерія 1055

Пожежна служба 14

Служба порятунку 112

Медична допомога 115, 021 73 69 69, 0662 23 39 39 (цілодобово)

Червоний хрест 021 63 31 55

Винятково у разі загрози життю чи загибелі громадян України прохання телефонувати в Посольство України в Алжирі за номером 00213553384241(цілодобово).

 

Мапа


Республіка Малі

Малі

Рекомендації щодо відвідування 

У зв`язку з військовим переворотом в країні у травні 2021 року та погіршенням безпекової ситуації в регіоні рекомендується утриматися від відвідання країни.


Рекомендації щодо правил поведінки

Слід поважати культуру Малі, де 90% населення країни є мусульманами, які практикують відповідні звичаї, одяг та поведінку. Будьте завжди ввічливі. Основна частина жінок носить «закритий» одяг, проте останнім часом деякі жінки стали одягатися в сучасний, відкритий одяг, що часто не вітається місцевим населенням. Небажано носити велику кількість дорогих прикрас в повсякденному житті.

Безпекова ситуація

Через терористичні загрози в регіоні Сахеля та військові операції на більшій частині території Республіки Малі, ситуація в цій країні залишається нестабільною. Доцільно утриматись від відвідування півночі країни, де відзначається присутність і активна діяльність угруповань Аль-Каїди ісламського Магрібу та існує велика ймовірність захоплення в заручники.

 Вкрай небезпечними є також поїздки в район малійсько-маврітанського кордону, пересування автодорогами між Малі та Мавританію, перебування на сході від міст Каєс, Ніоро, Сандаре, Діема, на півночі від міст Діедіені, Маркала, Мопті, Севаре, Банкасс.

Рекомендується, щоб наші співвітчизники, які тимчасово перебувають або постійно проживають в Малі дотримувались заходів безпеки, були вкрай пильними та обізнаними щодо місцевих подій та внутрішньої ситуації в цій країні.

Ситуація в столиці Малі (м. Бамако)

Необхідно у повній мірі  дотримуватися запобіжних заходів, щоб уникнути нападу або викрадення, ризик яких є в столиці Малі м. Бамако. Обов’язкова наявність мобільного телефону. Повідомте цей номер сім'ї, друзям, колегам по роботі.

Перевірте, що в аеропорту вас зустрічає довірена особа (представник готелю, друзі або партнери). Користуйтесь лише ліцензованими фірмами оренди автомобілів та таксі,  координати яких можуть бути надані в готелях або туристичних агентствах Бамако.

Зупиняйтесь в готелях з охороною місцевої служби безпеки та із забезпеченням засобами зв'язку.

Мінімізуйте пересування пішки, пішоходи є особливо уразливими, залишайте транспортні засоби на паркувальних майданчиках під охороною, перевіряйте закриття автотранспорту та перевіряйте автомобіль перед використанням (пороги, капот, багажник, сліди злому), не здійснюйте поїздки в нічний час,  будьте дуже обережними вночі, особливо, знаходячись неподалік від барів і нічних клубів;  пересувайтесь в автомобілі містом із замкненими дверима і закритими вікнами, виконуйте будь які вимоги озброєних представників сил безпеки, в разі сумніву в їх легітимності (псевдо-поліцейський може зупиняти транспортні засоби під хибними приводами, вимагайте представлення ним посвідчення, не допускайте в салон автомобіля,  дзвоніть на номери 80 001115 або 80 001114, досвід показує, що використання телефонного дзвінка відбиває у псевдо-поліцейських бажання  продовження своїх дій).

Клімат

Змішаний. Чотири кліматичні зони:  Пустеля Сахара і на північ від 17-й паралелі.  Пустельно-степова зона між 14-ю і 17-ю паралеллю: дощ з липня по вересень.  Зона Суданської савани (Бамако) - дощі з червня по жовтень, березень-червень - екстремальні температури вище 40°С.  Зона Гвінейської савани (ліси півдня): дощі 4 - 6 місяців на рік.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування платне. Лікарський асортимент достатній. У нічний час при державних госпіталях діють чергові аптеки.

Приватні та державні клініки співпрацюють з міжнародними страховими компаніями, що займаються медичними ризиками для туристів. В даний час наявність страхового поліса однієї з міжнародних компаній є обов'язковою умовою отримання візи на в'їзд в Малі.

Щеплення

В обов'язковому порядку при в'їзді в країну потрібно пред'явити сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки. В аеропорту діє медична служба, що займається контролем наявності необхідної вакцинації проти жовтої лихоманки. Рекомендується оновлення вакцинацій проти дифтерії, стовбняку та поліомієліту.  Інші рекомендації щодо щеплення (в залежності від тривалості перебування та санітарно-гігієнічних умов): черевний тиф, гепатит А і Б, менінгококовий менінгіт. Вакцина проти сказу також може бути запропонована в деяких випадках. Проконсультуйтесь в медичних установах.

Епідеміологічна ситуація

Холера

Враховуючи нинішню епідемію холери лише в регіон Гао, рекомендується:  забезпечити ретельне і регулярне миття рук, споживання води в запечатаних пляшках,  забезпечити ретельне миття  та вживання очищених фруктів та овочів, обмежити споживання сирих овочів, морепродуктів, льоду або морозива, звернутися до лікаря у разі розладу травлення або лихоманки, приділяти особливу увагу дітям.

Малярія

Це паразитарне захворювання передається комарами вимагає використання засоби індивідуального захисту (спреїв, кремів, електричні дифузори, екрани). Класифікація: Зона 3.

Шистозома кров’яна

Ризик захворювання більгарціей. Не рекомендовано купатися в річках і озерах. Зараження можливе, навіть у проточній воді. Ця рекомендація стосується особливо водоймищ Банані (країна Догон) і Сібі (близько Бамако).

ВІЛ-СНІД

Значне поширення ВІЛ-СНІДу. Будь-які заходи профілактики є необхідними.

Профілактики діареї та холери

 Гігієна харчування

Вживайте воду в запечатаних пляшках. Не пити водопровідну воду. Необхідно споживати лише фільтровану, кип'ячену та знезаражену воду.  Уникайте вживання льоду, свіжих фруктових соків, сирих овочів та неочищених фруктів.  Уникайте споживання недостатньо термічно оброблених продуктів харчування (риба, м'ясо, птиця, молоко ).  Забезпечити регулярне та ретельне миття рук перед їжею.

Кілька простих правил

Намагайтеся не ходити босоніж по піску та вологих ґрунтах. Не торкайтесь тварин.  Беріть із собою ліки, які вам можуть знадобитися у подорожі.

Платіжні картки

Кредитні картки Visa є найбільш широко використовується в Малі. Дорожні чеки приймаються провідними банками у великих містах.

Митні правила

Ввезення і вивезення валюти від 5000 до 6000 дол США. Митна декларація при в'їзді та виїзді не заповнюється. Дозволено безмитне ввезення предметів, призначених для особистого користування.

Спиртне і цигарки. Є обмеження для ввезення / вивезення: цигарки - 200 шт., міцні спиртні напої - 1 л, лікери та міцні вина - 2 л, сухі вина - 2 л, парфуми - 50 мл, одеколон - 250 мл.

Ювелірні прикраси і коштовності. Обов'язковому митному контролю підлягають вироби із золота та дорогоцінних металів.

Художні та культурно-історичні цінності. Обов'язковому митному контролю підлягають предмети старовини та мистецтва.

Предмети, заборонені до ввезення/вивезення:

Зброя і боєприпаси. Заборонені (без спеціального дозволу) ввезення зброї і боєприпасів. До вивезення зброя заборонена.

- наркотичні і психотропні речовини;

- екзотичні рослини, тварини і птахи (без відповідних сертифікатів);

- шкури тварин;

- вироби зі слонової кістки і з крокодилової шкіри без відповідного дозволу.

Санітарний контроль, фітосанітарний контроль

Обмеження для ввезення/вивезення:

-          продукти тваринного походження - 1 кг, риба - 2 кг, ікра - 250 г.

Обов'язкове маркування термінів придатності продуктів харчування.

При ввезенні в Малі продуктів харчування потрібний медичний сертифікат якості. В обов'язковому порядку при в'їзді в країну має місце фітосанітарний контроль, що стежить за ввезенням і вивезенням екзотичних рослин і фруктів.

Ветеринарний контроль

При ввезенні домашніх тварин необхідно пред'явити ветеринарне свідоцтво.

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Корисні номери телефонів

Безкоштовно екстрені номери: 80 001115 (поліція), 80 001114 (жандармерія).

Відділення швидкої допомоги (надзвичайні ситуації) лікарні Габріель Турі в Бамако (тел: 223 20 12 або 22 27 20 07 23 80 - Факс: +223 20 22 60 90).

Медично-соціальний центр в Бамако (тел: +223 20 22 50 72, мобільний: +223 76 35 03 89).

Винятково у разі загрози життю чи загибелі громадян України прохання телефонувати в Посольство України в Алжирі за номером 00213553384241(цілодобово).

Мапа


Республіка Нігер

Рекомендації щодо відвідування Нігеру

У зв`язку з військовим переворотом в країні у липні 2023 року та погіршенням безпекової ситуації рекомендується утриматися від відвідання країни.

Рекомендації щодо правил поведінки

 Понад 95% населення є мусульманами. Необхідно дотримуватися загальних правил пристойної поведінки (одяг і поведінка). Досить відкритий одяг європейських жінок і чоловіків часто не вітається місцевими жителями. Небажано носити велику кількість коштовних прикрас на вулиці. Дозволено споживання обмеженої кількості алкоголю.

 Сурово заборонено знімати урядові будівлі та військові об'єкти. Категорично не рекомендується здійснювати прогулянки в нічний час поза населених пунктів.

 Судова система заснована на французькому цивільному праві, але застосовуються і норми шаріату. Грабіж із застосуванням насильства тягне за собою суворе покарання, включаючи довічні каторжні роботи. Вживання наркотиків карається ув'язненням терміном від 5 до 10 років та може бути у вигляді штрафу у розмірі від 500 000 до 1 000 000 франків КФА.

 Охорона природної та археологічної спадщини країни

 Заборонено збір та експорт копалин, мінералів, огранованих каменів, наконечників стріл та інших археологічних об'єктів. Митниці, поліції та жандармерії доручено суворо стежити за дотриманням вищезазначеного, що може призвести до великого штрафу та конфіскації предмету, але також може призвести до затримання та судового процесу проти порушників.

 Безпекова ситуація

У зв'язку з погіршенням ситуації з безпекою в Малі та в усьому регіоні Сахеля, активізувалися терористичні загрози для Нігеру. Терористичні рухи в Малі, у тому числі Аль-Каїда в країнах ісламського Магрібу та Рух за єдність джихаду в Західній Африці, а також в Нігерії, «Боко Харам» можуть проводити терористичні операцій у Нігері.

В країні високий ризик терактів. Подорожуючи співвітчизники повинні проявляти максимальну пильність та уникати нічних поїздок.

 Особливо небезпечним є перебування в  районах,  розташованих на північ від лінії, що проходить через міста Аюру - Інгал - Агадез - Нгіжмі. Здійснювати поїздки в цих районах необхідно з постійним озброєним супроводженням нігерських органів безпеки. Також небезпечним є перебування в районі кордону з Нігерією, оскільки існує загроза вторгнення озброєного угруповання «Боко Харам» з Нігерії.

 Не пересувайтесь вночі. Бажана наявність супутникового телефону для зв'язку в деяких районах.

 У столиці  Нігеру м. Ніамей, рекомендується пересуватись автомобілем, двері та вікна мають бути замкнені, обмежити нічні поїздки, уникати віддалених районів, особливо вночі. Обирайте готелі та ресторани із забезпеченням заходів безпеки та зв’язку.

 Настійно рекомендується використовувати повітряне сполучення для поїздок за межі столиці.

 Надання медичних, соціальних послуг

 Медична інфраструктура розвинена слабо. У столиці країни м. Ніамей є тільки один центральний шпиталь і дві приватні клініки, де можна отримати кваліфіковану допомогу (клініка Гамкаллі, тел. 20-73-20-33 і клініка Кааба, тел. 20-73-21-08). За межами Ніамей медичну допомогу отримати складно. Мандрівникам рекомендується возити з собою ліки, які їм необхідні.

 В аеропорту діє медична служба, що займається перевіркою наявності необхідної вакцинації проти жовтої лихоманки. Обов'язковою умовою в'їзду в країну є наявність медичного сертифікату міжнародного зразка про наявність щеплення від жовтої лихоманки. Рекомендується оновлення вакцинацій проти дифтерії, стовбняку та поліомієліту.  Нігер стикається з епідемією менінгіту (W135 наявності відхилення) сухий сезон (з лютого по липень). Необхідні вакцинації.  Інші рекомендації щодо щеплення (в залежності від тривалості перебування та санітарно-гігієнічних умов): черевний тиф, гепатит А і Б. Вакцина проти сказу також може бути запропонована в деяких випадках. Проконсультуйтесь в медичних установах.

 Епідеміологічна ситуація

 Малярія

 Це паразитарне захворювання передається комарами вимагає використання засоби індивідуального захисту (спреїв, кремів, електричні дифузори, екрани). Класифікація: Зона 2.

 ВІЛ-СНІД

 Значне поширення ВІЛ-СНІДу. Будь-які заходи профілактики є необхідними.

 Профілактики діареї та холери

 Гігієна харчування

 Вживайте воду в запечатаних пляшках. Не пити водопровідну воду. Необхідно споживати лише фільтровану, кип'ячену та знезаражену воду.  Уникайте вживання льоду, свіжих фруктових соків, сирих овочів та неочищених фруктів.  Уникайте споживання недостатньо термічно оброблених продуктів харчування (риба, м'ясо, птиця, молоко ).  Забезпечити регулярне та ретельне миття рук перед їжею.

 Кілька простих правил

 Намагайтеся не ходити босоніж по піску та вологих ґрунтах. Не рекомендовано купатися у водоймах. Не торкайтесь тварин.  Беріть із собою ліки, які вам можуть знадобитися у подорожі.

 Митні правила

 Відповідно до митного кодексу країни, дозволяється ввозити і вивозити не більше 6000 дол США. У разі провезення більшої суми необхідно заповнення митної декларації. На предмети особистого користування така процедура не є обов'язковою.

 Предмети, заборонені до ввезення/вивезення:

 Строго заборонено ввезення/вивезення: (без спеціального дозволу) наркотичних і психотропних речовин, зброї, боєприпасів.

 Повністю заборонено вивезення археологічних предметів, мінералів, великих партій коштовних каменів.

 Санітарний і фітосанітарний контроль

 Для ввезення та вивезення рослин і тварин потрібні відповідні ветеринарні свідоцтва та сертифікати, а також спеціальний сертифікат якості на ввезені продукти харчування.

 Ветеринарний контроль

 Для ввезення тварин потрібні відповідні ветеринарні свідоцтва та сертифікати.

 Умови працевлаштування

 При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

 Корисні номери телефонів

 клініка Гамкаллі: тел. 20-73-20-33 та  клініка Кабаа: тел. 20-73-21-08, 20- 73-26-52.

Винятково у разі загрози життю чи загибелі громадян України прохання телефонувати в Посольство України в Алжирі за номером 00213553384241(цілодобово).

Мапа



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux