• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Алжиром
Опубліковано 04 березня 2020 року о 12:10

Традиційно між Україною та Алжиром налагоджені добрі контакти між низкою університетів технічної галузі, на регулярній основі відбуваються обміни на рівні спортивних федерацій, симфонічних оркестрів тощо.

12-19 вересня 2015 року, Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України диригента В.О.Шейка взяв участь у масштабній культурно-мистецькій події - VII Міжнародному фестивалі симфонічної музики в Алжирі.

У VII Фестивалі були представлені провідні симфонічні та камерні колективи з 19 країн: Алжиру, Австрії, Бельгії, Єгипту, Іспанії, Італії, Китаю, Мексики, Німеччини, Польщі, Росії, Сирії, Тунісу, України, Франції, Чехії, Швеції, Швейцарії, Японії. Концерти проходили у Національному театрі Алжиру (м. Алжир).

Важливим культурним та інформаційним заходом став також концерт колективу у м. Константина в рамках іншого Міжнародного фестивалю "Константина - столиця арабської культури" (20 вересня 2015р.).

Також відбулись окремі виступи солістки Національної опери України Тамари Калінкіної у концертах в мм. Алжир та Константина (17-19 серпня 2015р.)

 У сфері освіти тривали обміни на рівні викладачів, аспірантів та стажерів алжирських університетів м. Константина, м.Бумердес та м.Бліда з українськими партнерами: Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Університетом нафти і газу (м.Івано-Франківськ), Національним університетом «КПІ» (м.Київ), Харківським Університетом повіртяних сил імені Івана Кожедуба.

 13 лютого 2015 р. в Алжирі, національний боксерський клуб «Українські отамани» (учасник Всесвітньої серії боксу (WSB) провів виїзну матчеву зустріч в рамках п’ятого кола Всесвітньої серії боксу з командою «Алжирських пустельних яструбів» і отримав перемогу з рахунком 3:2, що дозволила вітчизняним спортсменам впевнено закріпитися на першому місці підгрупи «А».

13.04.2015 р. в Києві відбулась матчева зустріч дванадцятого кола Всесвітньої серії боксу між «Українськими отаманами» та «Алжирськими пустельними яструбами». Переконливу перемогу – 5:0 здобула команда українських боксерів.

З 21.04.2017 р. по 07.05.2017 р. у м.Харкові проходили навчально-тренувальні збори з боксу, у яких взяли участь представники Федерації боксу АНДР та Національного олімпійського комітету АНДР.

З 28.04.2017 р. по 01.05.2017 р. в м.Чернівці відбувся ІІІ-й Міжнародний вестиваль-конкурс народного танцю імені Дарія Ластівки "Lastivka Dance Fest", участь у якому взяли представники алжирської фольклорної групи "El Assa El Dhahabia".

Підтримуються постійні контакти з представниками української діаспори, мистецькими та спортивними колами. Алжирські творчі колективи запрошувались до участі у таких заходах в Україні, як : 3-й міжнародний фестиваль-конкурс народного танцю Lastivka Dance Fest (квітень 2017 р. м.Чернівці); фінал танцювального фестивалю Adrenaline Fest World Wide 2017 (серпень 2017 р. Одеська область); міжнародний фестиваль-конкурс «Джерело надій» (вересень 2017 р., м. Київ) за підтримки Міністерства культури України тощо.

Активно розвивались спортивні обміни, зокрема, збірна команда Алжиру з боксу брала участь у навчально-тренувальних зборах (квітень та серпень 2017 р., м. Харків); делегація АНДР взяла участь у відкритому чемпіонаті Європи з виду спорту Комбат Дзю-Дзюцу (грудень 2017 р., м.Ужгород) тощо.

Протягом 2018 року культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Алжиром позначилось низкою важливих подій.

11-13 травня 2018 р. у м. Вишневе (Київська обл.) відбувся XXIV Відкритий Всеукраїнський турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат. Участь у турнірі взяло близько 500 учасників з різних країн. Представники Алжиру, зокрема, отримали запрошення відвідати ювілейний XXV Відкритий Всеукраїнський турнір, проведення якого заплановано на травень 2019 року.

15 жовтня 2018 р. у рамках Х-го Міжнародного фестивалю симфонічної музики, який відбувся в Алжирській столиці під патронатом Міністра культури Алжиру Е.Мейгубі, пройшли гастролі Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України під головуванням художнього керівника та головного диригента, заслуженого діяча мистецтв України В. Шейка.

У листопаді 2018 р. Національна збірна команда України взяла участь в етапі Кубку світу з фехтування, який відбувався в Алжирі.

Особливою для алжирців подією стали гастролі українського театру тіней "Верба", який у грудні 2018 р.-січні 2019 р. виступив із серією спектаклів на сцені Алжирської Опери.

2019 рік позначився активною взаємодією української сторони з культурно-просвітницькими установами Алжиру. 

Зокрема, у рамках відзначення знаменних для України подій, Посольством було організовано низку культурних заходів, серед яких фотовиставка «Мусульманська спадщина України» (Національна Бібліотека Алжиру, 21-30 квітня 2019 р.); виставка «Друга Світова Війна: Україна-Алжир» (Національний Архів Алжиру, 27.05.2019 р. – 10.06.2019 р.).

У рамках взаємодії дипмісії й Міністерства молоді та спорту Алжиру з Міністерством молоді та спорту України, збірна команда АНДР з боксу (жінки) у кількості 16 осіб взяли участь у навчально-тренувальному зборі з боксу серед жінок (04-16 серпня 2019 р.) у м. Києві на базі ДП ОНСЦ «Конча Заспа». У період з 15 по 21 квітня 2019 р. у м.Херсон відбувся Міжнародний боксерський турнір за участі національної юніорської збірної команди Алжиру. Також з 22 по 24 листопада 2019 р. у м. Харків відбувся чемпіонат світу з військово-спортивних багатоборств за участі алжирських спортсменів.

У травні 2019 р. Посольством проведено заходи у рамках вшанування пам’яті жертв політичних репресій, Дня пам’яті та примирення. Відзначено День вишиванки, а також День Африки.

2-3 листопада 2019 р. Посольство взяло участь у роботі Другого міжнародного салону іноземних мов, який проходив під патронатом Міністерства культури АНДР.

У жовтні-листопаді 2019 р. завдяки налагодженому партнерству з дирекцією Алжирської Опери, відбулась низка заходів за активної участі України. Так, у рамках ХІ-го Міжнародного фестивалю симфонічної музики, який проходив на сцені Алжирської Опери під патронатом Міністерства культури Алжиру, вкотре відбулись гастролі Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України. 19 жовтня 2019 р. на сцені Національної опери Алжиру за сприяння ПУ відбувся сольний концерт українського піаніста Дениса Боднара у супроводі Національного симфонічного оркестру Алжиру під керівництвом заслуженого диригента А.Кувейдера. 10 листопада 2019 р. за сприяння Посольства в рамках Х-го Міжнародного фестивалю сучасного танцю в Алжирі нашу державу представив львівський гурт "Contemporary Dance Space Lviv".

Доброю традицією для українських громадян стало написання Всеукраїнського радіодиктанту в рамках святкування Дня української писемності та мови (листопад 2018-2019 рр.).

10 грудня 2019 р. Посольство організувало і провело «Зустріч друзів України в Алжирі», яка об’єднала найбільш активних та патріотично налаштованих членів української громади, колишніх випускників українських ВНЗ, представників ділових кіл, культурну еліту АНДР та журналістів провідних алжирських видань.

За ініціативи представників діаспори, 20 грудня 2019 р. українською громадою Алжиру підготовано та проведено «Свято Миколая».

Впродовж 2019 р. Посольством спільно з українською громадою Алжиру було проведено комплекс заходів з відзначення Дня соборності та Свободи України, Дня Кримськотатарського прапора, Дня пам'яті жертв політичних репресій, пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні, Дня Конституції, Дня Державного прапора та Дня Незалежності України.

На початку березня 2020 р. з нагоди 206-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря в Посольстві відбулось урочисте вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Свято, організоване активом української громади Алжиру, було присвячене унікальному творчому доробку Великого Сина українського народу.  

У травні 2020 р. Посольством організовано онлайн-флешмоб до Дня вишиванки за участі української громади Алжиру та активних алжирських читачів Фейсбук сторінки Посольства.

У червні 2020 р. за сприяння ПУ в АНДР відбувся телеміст між українським громадським активістом, культурним діячем, колишнім учасником українського музичного гурту «Гайдамаки» Дмитром Кушніром та алжирським каналом «Wesh Dena ? » на тему культури, цивілізації, політики, музики, гастрономії України та Алжиру, що сприяло піднесенню іміджу України серед алжирської аудиторії.

19 вересня 2020 р. в одному з центральних парків алжирської столиці колективом Посольства проведено акцію з нагоди відзначення всесвітнього Дня прибирання довкілля «World Cleanup Day 2020 ».

У 2020 р. Посольством продовжено участь у щорічній урочистій церемонії покладання вінків на британському військовому цвинтарі в Алжирі до монументів загиблих воїнів у світових війнах, зокрема, могили воїна Радянської Армії, позначеного як І.Остапченко.

Протягом 2020 року Посольством проведено комплекс заходів з відзначення Дня соборності та Свободи України,  Дня Кримськотатарського прапора, Дня пам'яті жертв політичних репресій, річниці з Дня Конституції, Дня Державного прапора та Дня Незалежності України.

24.01.2021 р. у приміщенні ПУ в АНДР з нагоди 7-ї річниці окупації АР Крим відбулась прес-конференція Посла для представників провідних арабо- та франкомовних ЗМІ Алжиру.

09.03.2021 р. за ініціативи Посольства України в Алжирі спільно з університетом «Алжир 2» у рамках поглиблення українсько-алжирського культурно-гуманітарного співробітництва  у приміщенні Інституту перекладу Алжирського університету відбувся урочистий захід з нагоди вшанування пам‘яті Великого Кобзаря, а також церемонія відкриття меморіальної дошки на честь Т.Г.Шевченка

У лютому ц.р. представники української громади Алжиру взяли участь в онлайн-відеопроєкті Міжнародного інституту освіти, культури та зв‘язків з діаспорою Національного університету «Львівська Політехніка» (МІОК) «Леся – Українка. I ми – Українці».

21.03.2021 р. відбувся прямий ефір алжирського телеканалу "Аль-Шурук" за участі Посла України в Алжирі у програмі "Coffee time". Випуск був присвячений історії України, її культурі, традиціям та звичаям, сучасному стану відносин з Алжиром, а також туристичній привабливості України.

10.04.2021 р. у рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення планети» Посольством України в Алжирі висаджено дерева на території столичного зоологічного парку «Бен Акнун».

28.04.2021 р. з нагоди Священного місяця Рамадан Посол України М.Субх та актив української громади Алжиру взяли участь у популярній телепередачі. Присвяченій традиціям мусульман України та, зокрема, кримськотатарського народу.

06.05.2021 р. Посольством проведено протокольний захід у форматі «Іфтару» за участі алжирських журналістів, місцевих телеведучих та політиків.

18.05.2021 р. проведено інформаційну кампанію «Бути собою – не злочин» до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

22.05.2021 р. представниця української громади Алжиру Н.Олійник у рамках фестивалю «Жити разом у мирі» представила алжирській публіці національне українське вбрання.

30.05.2021 р. відбулась ознайомча онлайн-зустріч між представниками української громади Алжиру та регіональним віце-президентом Світового конгресу українців.

01.07.2021 р. в університеті «Алжир 2» відбувся Міжнародний день культур та мов народів світу, в якому взяла участь делегація України на чолі з Послом України в АНДР М.Субхом.

Представники української громади Алжиру підготували відеокомпозицію до Дня Перемоги у Другій світовій війні, взяли участь у флешмобі до Дня вишиванки, долучились до підготовки відеопривітань до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Триває взаємодія з представниками української діаспори, мистецькими та спортивними колами Алжиру та України, а також ведеться активна співпраця з представниками друкованих, радіо та телевізійних ЗМІ Алжиру.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux