• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Порядок реєстрацій іноземних компаній в Алжирі
Опубліковано 16 серпня 2021 року о 13:27

Для реалізації проектів в Алжирі на постійній основі іноземна компанія може відкрити некомерційне представництво або філію (у разі діяльності у нафтогазовій сфері).Компанія, яка здійснює поставки в Алжир безпосередньо з-за кордону, може відкрити некомерційне представництво (Bureau de liaison) для забезпечення присутності в Алжирі і просування своїх інтересів (реклама, викуп тендерної документації і подача заявки на тендери). Таке представництво не має права займатися комерційною діяльністю і фінансується головною організацією з-за кордону. Представництво може бути відкрите після отримання відповідного дозволу з боку Міністерства торгівлі Алжиру. Дозвіл видається строком на 2 роки і може, за потреби, бути продовженим кожні 2 роки. Для відкриття потрібно внести заставу розміром 30000 доларів США, яка повертається після припинення діяльності представництва. Також іноземна компанія може відкрити в алжирському банку рахунок CEDAC (конвертовані алжирські динари) і внести на нього 5000 доларів США, сплатити мито (1500000 алжирських динарів) і надати договір оренди офісу на термін роботи представництва (2 роки). Повний перелік документів розміщений на сайті Міністерства торгівлі Алжиру.

Відкриття філії (Succursale) з 2009 року допускається тільки для діяльності у сфері розвідки та видобутку вуглеводнів. Філія створюється для ведення комерційної діяльності в країні. Для відкриття філії необхідне рішення ради директорів зарубіжної материнської компанії з подальшим внесенням цієї інформації до торговельного реєстру CNRC.

Для реалізації окремих проектів може бути створене тимчасове представництво, або проектне об'єднання.

Іноземна компанія має право створювати тимчасове об'єднання з 2 або більше юридичних осіб (Groupement) для реалізації окремого проекту. Таке об'єднання може створюватися на термін дії контракту як з установою юридичної особи (необхідна реєстрація в Комерційному реєстрі), так і без створення спеціального юридичної особи. Іноземна компанія має право створити об'єднання за участю алжирських резидентів.

Більш детальна інформація щодо порядку створення представництв іноземних компанії на території Алжиру, а також перелік необхідних для цього документів міститься за посиланням: https://www.jecreemonentreprise.dz/

Основні види діючих в Алжирі податків:

Податок на доходи підприємства

(IBS - Impôt sur les Bénéfices des Sociétés)

19 - 26%

19% - для виробничих підприємств

23% - для будівельних підприємств

26% - для підприємств інших галузей

Якщо компанія здійснює кілька видів діяльності, які оподатковуються різними ставками IBS, у такому випадку має вестися окремий бухгалтерський облік.

Податок на загальний дохід (IRG - Impôt sur le revenu global)

0 - 35%

Прогресивна шкала діє у залежності від заробітної плати співробітника в алжирських динарах (ст. 104 Кодексу прямих податків і пов'язаних платежів).

Податок на професійну діяльність

(TAP - Taxe sur l'Activité Professionelle)

1 - 2%

1% - для виробничих підприємств

2% - для інших підприємств

Стягується з торгового обороту (без ПДВ) компаній, які є суб'єктами оподаткування IRG або IBS. Для компаній, зайнятих у сфері будівництва та гідротехнічної сфери, ставка знижується на 25%.

Податок на додану вартість

(TVA - Taxe sur la Valeur Ajoutée)

9 - 19%

19% - базова ставка

9% - знижена ставка

ПДВ за зниженою ставкою оподатковуються товари і послуги, перелічені у статті 23 Кодексу податків на товарообіг.

Податок на дивіденди

(Taxe sur les dividendes)

15%

Як отримати інформацію щодо тендерів, які оголошуються в Алжирі, у т.ч. в рамках здійснення програми державних закупівель?

Нещодавно в Алжирі завершено модернізацію та уведено у дію оновлений веб-портал “Algeria Tenders” (http://www.algeriatenders.com/appeloffres), який містить найбільшу в країні електронну базу комерційних тендерів та публічних пропозицій щодо закупівлі товарів і послуг практично в усіх секторах економіки Алжиру, серед яких сільське господарство, харчова та переробна промисловості, важке машинобудування, енергетика, медицина, розвиток транспортної інфраструктури та багато іншого.      

            Доступ до бази даних зазначеного порталу є платним і складає для іноземних компаній близько 250 дол. США на рік (у разі вибору трьох галузей. За кожну додаткову галузь сплачується додатковий тариф).

            Даний веб-портал стане у нагоді українським компаніям, зацікавленим у виході на алжирський ринок шляхом завчасного отримання ними актуальної інформації щодо тендерів, які оголошуються алжирськими державними компаніями у різних сферах, зокрема у рамках реалізації Алжиром національної програми державних закупівель.

Актуальний перелік запланованих на найближчий час в Алжирі міжнародних виставок можна знайти за посиланням: 

https://www.eventseye.com/fairs/c0_salons_algerie.html 

 

База даних алжирських компаній за сферами діяльності:

 

https://www.dzentreprise.net/annuaire-professionnel?page_id=5867 

 

Алжирська консалтингова компанія CAGEX” (юридичні послуги, страхування експорту/імпорту тощо):

https://www.cagex.dz/ 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux