• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Науково-технічне співробітництво між Україною та Алжиром
Опубліковано 24 серпня 2012 року о 01:08

Налагодження активної співпраці у сфері освіти і науки є одним із важливих аспектів, які сприяють розвитку економічного та політичного співробітництва між двома країнами.

У зазначеній сфері між Україною і АНДР були укладені такі угоди:

1. Рамкова угода між Урядом України та Урядом АНДР про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях (підписана 5 грудня 2007 р., м. Алжир, затверджена Постановою КМ України №964 від 05.11.2008 р.).

2. Угода про міжнародне співробітництво між Східноукраїнським національним університетом ім. Володимира Даля (м. Луганськ, Україна) та Університетом Мохамеда Бугари (м.Бумердес, АНДР). (4 листопада 2006 р., м.Луганськ).

3. Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Національним технічним університетом України «КПІ» (Україна) та Університетом ім. М.Бугари (м.Бумердес) (травень 2005 р.).

4. Угода про спільну діяльність у рамках проекту «Intellect» між Інститутом енергозбереження і енергоменеджменту НТУ КПІ та Науково-дослідною лабораторією по електрифікації промислових підприємств Університету ім. М.Бугари (м.Бумердес) (травень 2005 р.).

5. Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Національним технічним університетом України «КПІ» (Україна) та Науково-технічним університетом ім.Хуарі Бумедьєна (АНДР, Алжир). Підписаний ректорами М.З.Згуровським та Беналі Бензагу (лютий 2006 р., Київ).

6. Угода про партнерство, співпрацю та науковий обмін між Національним університетом нафти і газу (м. Івано-Франківськ) та Університетом ім. М.Бугари (м.Бумердес) (27 березня 2006 р., м. Гардая, АНДР).

2-11 березня 2019 р. у рамках візиту делегації Київського національного лінгвістичного університету  у м. Алжир відбулося підписання Додатків до Рамкових Угод про співпрацю між КНЛУ та провідними університетами Алжирської Народної Демократичної Республіки – Університетом Орану 1 Ахмеда Бен Белла, Університетом Орану 2 Мохамеда Бен Ахмеда (м. Оран), Університетом Ахмеда Драя в Адрарі (м. Адрар). Підписання Додатків до Рамкових Угод спрямоване на імплементацію міжнародних програм академічного обміну, розширення міжнародних зв’язків КНЛУ та розвитку арабських студій в КНЛУ.

У період з 02.04.2019 р. по 05.04.2019 р. у м. Алжир перебувала делегація НТУ «Харківський Політехнічний Інститут». 03.04.2019 р. делегація відвідала ПУ в АНДР. 04.04.2019 р. відбулась презентація НТУ «ХПІ» алжирській аудиторії, яка була представлена місцевими журналістами, викладачами Алжирського університету, а також громадськими діячами. Під час заходу було представлено програму підготовки іноземців у НТУ «ХПІ» та окреслено переваги навчання в Україні.

У період з 20 по 23 січня 2020 р. відбувся візит Першого заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України С.Є.Прошка до Алжиру. В рамках візиту відбулись переговори української делегації з керівництвом Інституту дипломатії та міжнародних відносин (ІДМВ) Міністерства закордонних справ Алжирської Народної Демократичної Республіки. У ході зустрічі Сторони презентували діяльність відповідних установ України та Алжиру, а також обмінялись досвідом щодо конкретних питань функціонування закладів дипосвіти. Результатом перемовин стало підписання 21 січня 2020 р. Меморандуму про взаєморозуміння між ДАУ ім. Геннадія Удовенка при МЗС України та ІДМВ Міністерства закордонних справ Алжирської Народної Демократичної Республіки, який передбачає обмін інформацією та досвідом з навчальних програм та організації практичних занять шляхом впровадження сучасних методів навчання у сфері дипломатії та зовнішньої політики, міжнародних відносин, міжнародного права, зовнішньоекономічних зв’язків, політології та суміжних галузей; обмін експертами та викладачами, організацію тематичних зустрічей, конференцій, курсів та семінарів; обмін публікаціями та досвідом в організації роботи бібліотек, тощо.

У період з 07 по 14 березня 2020 р. відбувся візит делегації Міжнародної клініки відновного лікування (м.Трускавець) до Алжиру. В рамках перебування в Алжирі українська делегація взяла участь у регіональній поїздці до алжирської провінції Константін, де  на рівні керівництва регіону було розглянуто перспективи налагодження міжрегіональної співпраці з українськими областями, а також проведено презентацію можливостей медичного туризму в Україні. Представники делегації, зокрема, взяли участь у зустрічі та переговорах з Міністром праці та соціального страхування Алжиру А.Фуадом, у ході яких детально розглянуто перспективи започаткування співпраці у галузі реабілітації та лікування алжирських пацієнтів, у тому числі дітей, в провідних медичних центрах України. Також на запрошення Національного фонду з охорони здоров‘я та розвитку наукових досліджень Алжиру (Forem) українська делегація у якості почесного гостя взяла участь у міжнародній конференції з нагоди Всесвітнього Дня інвалідів, яка відбулась 12 березня 2020 р. в університеті «Алжир-2».

Наразі на розгляді української сторони перебуває Угода про співробітництво між Урядом України та Урядом АНДР в галузі сільського господарства. У ній йдеться про обмін досвідом та документацією, створення дослідницьких структур в агрономічному секторі та лісовому господарстві, обмін генетичними та біологічними матеріалами для раціонального управління природними ресурсами.

Слід зазначити, що контакти між низкою університетів технічної галузі між Україною та Алжиром є традиційними. Так, протягом останніх років у сфері освіти тривали обміни на рівні викладачів, аспірантів та стажерів алжирських університетів м. Константина, м.Бумердес та м.Бліда з українськими партнерами: Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Університетом нафти і газу (м.Івано-Франківськ), Національним університетом «КПІ» (м.Київ), Харківським Університетом повітряних сил імені Івана Кожедуба.

Крім того, алжирська сторона виявляє зацікавленість розвивати з Україною різноманітні відносини у науково-технічній сфері, зокрема, у сфері новітніх технологій та ноу-хау.

Посольство вбачає перспективною також співпрацю між українськими та алжирськими науково-дослідними інститутами в галузі технологій видобування нафти та газу, будівництва відповідних інфраструктурних об’єктів. Українські профільні установи володіють достатнім науковим та практичним потенціалом, у якому зацікавлена алжирська сторона.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux