• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Français
Стан торговельно-економічного співробітництва
Опубліковано 16 серпня 2021 року о 13:33

Українсько-алжирське торговельно-економічне співробітництво регулюється Угодою про торговельне співробітництво (підписана 01 липня 1993 р., м.Київ) та Конвенцією між Урядом України та Урядом АНДР про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень (підписана 14 грудня 2002 р., м.Алжир).

З 24 лютого 2022 р. Україна потерпає від широкомасштабної агресії росії. Дії росії проти України мають негативний вплив не лише на внутрішню економіку України, але й на зовнішньо-торговельне співробітництво України зі світом, зокрема очікується суттєве погіршення ряду показників зовнішньо-торговельного співробітництва з Алжиром, яке протягом останніх років демонструвало позитивну динаміку для України.

 

Статистика за 2021 рік:

Зовнішня торгівля товарами – 561 млн.771 тис. дол.США.

Зовнішня торгівля послугами – 9 млн.806 тис. дол.США.

Загальний зовнішньоторговельний оборот між Україною та Алжиром – 571 млн 577 тис.дол.США.

Сальдо – позитивне і складає 351,2 млн.дол.США.


Статистика за січень 2022 року

 

Згідно з інформацією Державного комітету статистики України, зовнішня торгівля товарами протягом січня 2022 р. склала 92,1 млн дол. США, що вже складає понад 16% від загального обсягу торгівлі товарами між Україною та Алжиром за увесь 2021 рік.

Експорт товарів з України у січні 2022 р. становив 91 млн. 712 тис. дол. США (більш ніж у два рази більше у порівнянні з відповідним періодом 2021 року).

Номенклатура українського експорту:

У структурі українського експорту до Алжиру за 2019 р. переважали такі групи товарів:

  • зернові культури – 71,5% експорту на загальну суму 65,6 млн дол. США (більш ніж вдвічі більше у порівнянні з 2018 р.);
  • руди, шлаки і зола – 14 млн 258 тис. дол. США (24% у порівнянні з 2021 р.);
  • чорні метали – 10 млн 932 тис. дол. США.

 

Імпорт товарів склав 413 тис. дол. США (зменшився і складає 17,4% у порівнянні з відповідним періодом 2021 р.).

Номенклатура імпорту в Україну:

В структурі українського імпорту з Алжиру у січні 2022 р. переважали такі групи товарів:

  • пластмаси, полімерні матеріали – 157,5 тис. дол. США (38,2% від загального обсягу імпорту.);
  • їстівні плоди та горіхи – 145,7 тис. дол. США (35,3% від загального обсягу імпорту та приріст – 52,7 % у порівнянні з 2021 р.).
  • більш ніж у 2,5 рази зріс імпорт продуктів неорганічної хімії (56,5 тис.дол.США)

Сальдо торгівлі товарами: за січень 2022 р. позитивне і складало 91 млн 300 тис. дол. США.



Важливі двосторонні економічні заходи

 

28 квітня 2021 року було підписано Меморандум про створення Українсько-Алжирської Ділової ради між ТПП України та ТПП Алжиру (САСІ) за сприяння МЗС України та Посольства України в Алжирі.

  • 24 травня 2021 року у м. Алжир з нагоди Міжнародного Дня Африки, а також у контексті участі офіційної делегації МЗС України у роботі Сьомого африканського онлайн-форуму з інвестицій та торгівлі «Африканське виробництво» (24-25 травня 2021 р.), відбулась урочиста церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між РЕІ при  МЗС України та Арабо-Африканським центром з інвестицій та розвитку «CAAID». З української сторони документ підписав посол України в Алжирі М.Субх, з алжирського боку – президент та генеральний менеджер “CAAID” А.Буталбі. 25 травня до учасників Форуму, яких налічувалось понад 300 із різних частин Африканського континенту та арабського світу, у режимі відеоконференції звернувся заступник міністра закордонних справ України Д.Сенік, який  окреслив основні пріоритетні напрямки торговельно-економічної співпраці нашої держави з країнами Африканського континенту та Близького Сходу. Форум проходив під патронатом Президента Алжирської Народної Демократичної Республіки А.Теббуна.
  • 17 серпня 2021 р. за участі та організаційного сприяння РЕІ при МЗС України, ПУ в Алжирі та Національного агентства з просування зовнішньої торгівлі АНДР «ALGEX» відбувся онлайн-форум, присвячений презентації експортних можливостей українських виробників і постачальників зернової та молочної продукції. Окремим блоком розглядались деякі аспекти можливої диверсифікації алжирського експорту в Україну. З українського боку у форумі взяли участь президент Української зернової асоціації М.Горбачьов та керівник департаменту маркетингу країн Близького Сходу та Африки Асоціації виробників молока України К.Кочкерян. До складу алжирської делегації увійшли представники МЗС, міністерств торгівлі та сільського господарства АНДР, голови профільних офісів з імпорту зернових та молочної продукції (OAIC, ONAB, ONIL), відповідальних за здійснення державних закупівель пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, сухого молока тощо.

Учасники форуму констатували обопільний інтерес до поглиблення співробітництва у відповідних галузях, а також наявність значних ресурсів і можливостей як для збільшення обсягів експорту української зернової та молочної сировини до Алжиру, так і для заохочення українських підприємств до практичної реалізації на території АНДР спільних інфраструктурних проєктів в аграрному секторі з метою забезпечення продовольчої безпеки Алжиру, а також виходу на ринки інших африканських країн через використання переваг, які надає угода про Континентальну зону вільної торгівлі в Африці.

  • 22 листопада 2021 року за ініціативи ПУ в АНДР відбувся круглий стіл «Експортний потенціал та інвестиційні можливості українсько-алжирського партнерства». Делегацію алжирських бізнесменів очолювали президент регіонального офісу «САР» (м. Бумердес) Р.Бухбела та віце-президент національної Конфедерації підприємців АНДР (м.Алжир) Х.Аджмут. До складу учасників ділового форуму з алжирської сторони увійшли керівники та власники близько 20 провідних підприємств провінції Бумердес, які спеціалізуються на випуску різноманітної харчової та промислової продукції. В рамках заходу Посол України в АНДР відзначив позитивну динаміку цьогорічного зростання українсько-алжирського товарообігу, поступове відновлення обсягів українського експорту до АНДР до "передковідних" показників, а також підкреслив значні перспективи подальшого розширення номенклатури українського експорту до Алжиру.

У свою чергу, керівники місцевих компаній висловили інтерес до започаткування партнерських стосунків із зацікавленими українськими підприємствами з метою започаткування імпорту різноманітної сировинної продукції, яка використовується ними в процесі випуску власних товарів (добрива, хімічні сполуки, харчові добавки та суміші, сухе молоко тощо), а також спільної реалізації промислових проєктів на території АНДР. Крім цього, алжирські компанії відзначили наявність широкого асортименту високоякісної харчової та промислової продукції алжирського виробництва, яку вони готові експортувати на ринки європейських держав, у т.ч. в Україну (зокрема миючі засоби, холодильне устаткування, фініки, медикаменти та ін.).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux