8 травня 2019 року у рамках відзначення Дня пам’яті та примирення колектив Посольства України в Алжирі провів церемонію вшанування пам’яті загиблих воїнів у ІІ Світовій війні.
У рамках заходу, на території військового кладовища в м.Алжир Посольством було здійснено покладання квітів на могилу українського солдата І.Остапченка, який у 1943 році загинув на території Алжиру.
Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини, в Україні відзначають День пам'яті та примирення.
У цей день важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Український народ, як ніякий інший, знає біль втрат від колишніх та, на жаль, поточних воєн, під час яких найкращі сини та доньки віддавали та досі віддають життя для протистояння зовнішній агресії.
Україна заплатила за Перемогу найвищу ціну. Її втрати ˗ найбільші й непорівнянні з втратами інших країн і народів. Загальні втрати України у цій війні оцінюють у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.
Протягом ІІ Світової війни українці перетворилися на гарматне м’ясо відразу для двох диктаторів – Гітлера та Сталіна. У Червоній Армії загинув кожен третій (порівняно з кожним 20-м в армії Великої Британії). Наслідком зіткнення двох тоталітарних режимів стали небачені жертви як серед військових, так і серед цивільного населення України. Такою була для українців ціна відсутності власної незалежної держави.
Відзначення річниці завершення Другої світової війни є нагодою згадати всіх загиблих у страшні буремні роки війни. Українці боролися проти Гітлера та його союзників в арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.
Визнанням внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу держав-засновниць ООН.
Вшановуючи пам’ять усіх загиблих протягом кривавих подій 1939-1945 рр., ми вкотре усвідомлюємо гірку правду про ціну, яку платять народи за відсіч агресії.
«Ніколи знову». «Пам’ятаємо. Перемагаємо».