МЗС Литви (офіційна заява): суворо засуджує розпочату Російською Федерацією очевидне військове вторгнення її збройних сил на територію України. «Такими діями РФ грубо порушує норми і принципи міжнародного права, домовленості, досягнуті у ході міжнародних зустрічей, відкрито топче суверенітет і територіальну цілісність України, створює загрозу для усього регіону. Литва вимагає негайно вивести військові сили, озброєння та техніку з території суверенної України і припинити будь яку підтримку сепаратистів на сході України. Не маємо сумніву, що безперестанний і все інтенсивніший потік зброї і озброєних військових угрупувань з території Російської Федерації до Східної України і дії військових сил Росії на території України отримають належну відповідь від міжнародної спільноти і її інституцій».
2. Міністр закордонних справ Латвії Е.Рінкевичс (Твіттер): "Російське вторгнення в Україну повинно бути розцінено Радою безпеки ООН як акт агресії, ООН має реагувати відповідно, це - війна".
3. Президент Франції: "Якщо з’ясується, що російські військові присутні на українській землі, це буде нестерпно і неприйнятно…» " "Європа буде зберігати (санкції) і навіть збільшуватиме їх, якщо ескалація зростатиме".
4. Міністр закордонних справ Швеції К.Більдт (Твіттер): «Зараз ми вочевидь спостерігаємо бої між регулярними силами Росії та України. Існує чітка назва цього".
5. Міністр закордонних справ Канади Дж.Бейрд (26.08, Твіттер): «Російські акти агресії та залякування по відношенню до України вимагають колективної реакції».
6. Офіційний представник Держдепартаменту США Дж. Псакі (27.08): "Всі дані вказують на те, що зараз йде контрнаступ російських військових на Донецьк і Луганськ"; російська влада при цьому обманює власних солдатів та їхні сім'ї.
Посол США в Україні Дж. Пайєтт (Твіттер): «Тепер більша кількість російських військ безпосередньо залучена у військових діях на території України».
7. Президент Грузії Г.Маргвелашвілі закликав міжнародну спільноту докласти усіх зусиль, щоб уникнути нової війни в Європі. «Ми вкрай обурені ситуацією, яка склалася в Україні. Територіальна цілісність ще однієї європейської держави перебуває у небезпеці. Міняти державні кордони шляхом грубого втручання зовнішньої сили і військової агресії неприпустимо. Грузія підтверджує підтримку територіальній цілісності і суверенітету України».