Посольство України в Алжирській Народній Демократичній Республіці та Малі (за сумісництвом)

, Київ 15:23

Політичні відносини між Україною та Республікою Малі

Дипломатичні відносини між Україною та Малі встановлено 5 листопада 1992 р.

Указом Президента України № 506/2011 від 27 квітня 2011 р. Посла України у Алжирі було призначено Послом України в Малі за сумісництвом. У рамках візиту до Малі 13-16 грудня 2011 р. Посла України з метою вручення вірчих грамот були проведені зустрічі з Президентом Малі А.Т.Туре, Міністром закордонних справ і міжнародного співробітництва Малі С.Б.Майгою, Заступником начальника генерального штабу Б.Бамба. На виконання домовленостей, досягнутих у ході цього візиту, у лютому 2012 р. Малі відвідала делегація ДК «Укрспецекспорт».

Політичний українсько-малійський діалог наразі практично відсутній. Зважаючи на географічну віддаленість, фінансову нестабільність Малі, а також складну безпекову ситуацію, контакти на рівні офіційних делегацій або візити представників ділових кіл носять епізодичний характер.

Співробітництво в рамках міжнародних організацій

У 2012 р. малійська сторона підтримала позицію України під час розгляду питання стану українського об’єкта «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра» у рамках 36-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини.

При розгляді українського питання у ході Генеральної асамблеї ООН 27 березня 2014 р. та голосування за постанову «Територіальна цілісність України» Республіка Малі зайняла нейтральну позицію, утримавшись від голосування.