Посольство України в Алжирській Народній Демократичній Республіці та Малі (за сумісництвом)

, Київ 06:13

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Алжиром

Традиційно між Україною та Алжиром налагоджені добрі контакти між низкою університетів технічної галузі, на регулярній основі відбуваються обміни на рівні спортивних федерацій, симфонічних оркестрів тощо.

12-19 вересня 2015 року, Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України диригента В.О.Шейка взяв участь у масштабній культурно-мистецькій події - VII Міжнародному фестивалі симфонічної музики в Алжирі.

У VII Фестивалі були представлені провідні симфонічні та камерні колективи з 19 країн: Алжиру, Австрії, Бельгії, Єгипту, Іспанії, Італії, Китаю, Мексики, Німеччини, Польщі, Росії, Сирії, Тунісу, України, Франції, Чехії, Швеції, Швейцарії, Японії. Концерти проходили у Національному театрі Алжиру (м. Алжир).

Важливим культурним та інформаційним заходом став також концерт колективу у м. Константина в рамках іншого Міжнародного фестивалю "Константина - столиця арабської культури" (20 вересня 2015р.).

Також відбулись окремі виступи солістки Національної опери України Тамари Калінкіної у концертах в мм. Алжир та Константина (17-19 серпня 2015р.)

 У сфері освіти тривали обміни на рівні викладачів, аспірантів та стажерів алжирських університетів м. Константина, м.Бумердес та м.Бліда з українськими партнерами: Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Університетом нафти і газу (м.Івано-Франківськ), Національним університетом «КПІ» (м.Київ), Харківським Університетом повіртяних сил імені Івана Кожедуба.

 13 лютого 2015 р. в Алжирі, національний боксерський клуб «Українські отамани» (учасник Всесвітньої серії боксу (WSB) провів виїзну матчеву зустріч в рамках п’ятого кола Всесвітньої серії боксу з командою «Алжирських пустельних яструбів» і отримав перемогу з рахунком 3:2, що дозволила вітчизняним спортсменам впевнено закріпитися на першому місці підгрупи «А».

13.04.2015 р. в Києві відбулась матчева зустріч дванадцятого кола Всесвітньої серії боксу між «Українськими отаманами» та «Алжирськими пустельними яструбами». Переконливу перемогу – 5:0 здобула команда українських боксерів.

З 21.04.2017 р. по 07.05.2017 р. у м.Харкові проходили навчально-тренувальні збори з боксу, у яких взяли участь представники Федерації боксу АНДР та Національного олімпійського комітету АНДР.

З 28.04.2017 р. по 01.05.2017 р. в м.Чернівці відбувся ІІІ-й Міжнародний вестиваль-конкурс народного танцю імені Дарія Ластівки "Lastivka Dance Fest", участь у якому взяли представники алжирської фольклорної групи "El Assa El Dhahabia".